Dom

Meble drewniane – klasyka, którą warto rozważyć

W dobie mody na tworzywa sztuczne, chociażby technorattan, które są kształtne, lekkie i kolorowe oraz trwałe, swoje miejsce wciąż mają meble drewniane. Klasyczne, piękne. Choć masywne i ciężkie, to jednak nieporównywalne wizualnie z innymi propozycjami. Co mają takiego w sobie, że nie rezygnujemy z nich, gdy aranżujemy ogród, taras, ale i balkon?

Meble drewniane niczym nieodzowna mała czarna

Mała czarna nigdy nie wychodzi z mody. Uniwersalna, na każdą okazję, może wyglądać różnorodnie, w zależności od wybranych dodatków. Ratuje z opresji, gdy na horyzoncie pojawia się uroczysta okazja, a czasu na zakupy brakuje. To samo tyczy się produktu, jakim są meble drewniane. One już zawsze pozostaną trendy, a mimo tego, że to drewno, wpisują się w klimat retro, vintagowych, przeciętnych, jak i współczesnych ogrodów. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zdobiły zieloną przestrzeń otaczającą dom pasywny.

Drewno ma w sobie charakter i ciepło. Wielobarwne, za każdym razem inaczej układające się słoje. To one czynią ten naturalny materiał tak ciekawym i jednocześnie unikalnym. Poza tym drewno najlepiej komponuje się z przyrodą. Meble drewniane w otoczeniu drzew, krzewów, a nawet egzotycznych roślin, czują się, jak u siebie w domu!

Trwałość i komfort użytkowania

Każdy, kto od lat w ogrodzie znajduje miejsce na meble drewniane, już wie o ich wyjątkowej trwałości. Takie produkty są w stanie przetrwać długie lata użytkowania, o ile zadbamy o ich konserwację, impregnację, pielęgnację i przechowywanie. Owszem, wymagają nieco zachodu, by nie straciły na swoich właściwościach i walorach wizualnych, ale są warte każdej minuty poświęconej na pracę nad nimi!

Meble drewniane przybierają rozmaite kształty. Na rynku z powodzeniem znajdujemy coraz bardziej oryginalne wydania, które spełniają oczekiwania najmocniej wymagających odbiorców. Surowe drewno można pomalować na dowolny kolor, ale i połączyć z innymi materiałami – metalem lub szkłem. W ten sposób uzyskuje się indywidualną aranżację przydomowego ogrodu.

Jak dbać o meble drewniane?

Drewno łatwo chłonie wilgoć, nie lubi zimna i szkodników, które mogą wyrządzić mu sporo krzywdy. Zarówno przed rozpoczęciem każdego sezonu letniego, jak i po jego zakończeniu, o meble drewniane trzeba odpowiednio zadbać. W jaki sposób?

Usuwa się wszelkiego rodzaju zbrudzenia, niweluje uszczerbki i naprawia uszkodzenia, jeśli jest taka możliwość. Artykuły z drewna muszą być przechowywany w suchym miejscu. Dodatkowo warto okryć je specjalnym pokrowcem ochronnym, aby maksymalnie zabezpieczyć przed działaniem czynników zewnętrznych. Przed pierwszym grillem, gdy krzesła i stół zostaną już ustawione w ogrodzie, przydaje się ich impregnacja i konserwacja, dla odnowienia warstwy zabezpieczającej.

Postawmy na meble drewniane, jeśli lubimy klasykę w nowoczesnym wydaniu. Nie bójmy się tych masywnych i ciężkich, ale za to bardzo stabilnych krzeseł, stołów, ław i leżaków. Cieszmy się ich trwałością i pięknym wyglądem!

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge