Dziecko

Gondola, czyli skuteczne poszukiwania pierwszego wózka dla dziecka

Poszukiwania wózka dla noworodka bywają prawdziwym wyzwaniem dla świeżo upieczonych rodziców, zwłaszcza gdy jest to ich pierwsze dziecko. Bez wózka nie da się funkcjonować z dzieckiem, a jego zakup jest naprawdę kluczowym elementem każdej wyprawki. Najczęściej pozostaje bowiem często najdroższym produktem, który wchodzi w jej skład. Dlatego tym bardziej trzeba dokładnie przemyśleć zakup i zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy, zanim zdecydujemy się na konkretny model. Możliwości mamy przecież wiele. Na rynku występuje sporo mocno zróżnicowanych gondoli oraz rozwiązań 2 w 1, które łączą gondolę i spacerówkę. Które z nich warto wybrać? Garść praktycznych porad zamieszczamy poniżej.

Teren spacerowy – dokąd będziemy jeździć wózkiem?

Wielu młodych rodziców w ogóle nie bierze tego czynnika pod uwagę, a jest on tak naprawdę kluczowy. Podstawową kwestią, którą musimy przeanalizować przed zakupem wózka, jest bowiem teren, w którym będziemy spacerować.

Jeśli większą część czasu będziemy spędzać w mieście, a w naszej okolicy mamy równe chodniki oraz szerokie alejki w parkach, warto postawić na niewielkie, zgrabne i zwrotne wózki z małymi kółkami.

Z kolei, jeżeli wiemy, że w naszym bezpośrednim sąsiedztwie przeważają polne drogi lub leśne ścieżki, koniecznie wyposażmy się w wózek większych rozmiarów, stabilny i na solidnych kołach z dodatkową amortyzacją (na wahaczach lub paskach).

A co jeśli teren jest mocno zróżnicowany? Wyjściem z sytuacji mogą być wózki z dużymi tylnymi kołami oraz mniejszymi z przodu. Z pomocą takiego produktu poradzimy sobie w zasadzie w każdej sytuacji.

Przewożenie czy stacjonarność?

W drugiej kolejności warto zastanowić się nad tym, czy będziemy często zabierać wózek w podróż. Jeśli tak, należy znaleźć lekki i prosty w składaniu model, który bez najmniejszego trudu zmieści się w bagażniku naszego samochodu. W innym razie możemy pozwolić sobie na większe i stabilniejsze rozwiązanie. Lekkie modele idealne do podróży oferuje sklep z fotelikami samochodowymi i wózkami Wozki-Foteliki.pl.

Z tym zagadnieniem wiąże się także kwestia przechowywania wózka. Wielu rodziców, mieszkających w bloku, zakłada, że będzie wynosić wózek nawet na najwyższe piętro każdego dnia. Żeby w ogóle było to możliwe, musimy znaleźć model, który waży mniej niż 7-8 kg. W innym razie każdorazowe wnoszenie wózka z dzieckiem lub znoszenie go po schodach może być naprawdę bardzo problematyczne oraz niebezpieczne zarówno dla rodzica, jak i malucha.

Oprócz tego należy uwzględnić kwestię trzymania wózka w małym mieszkaniu. Powinien być on niewielki i kompaktowy oraz składać się dla ograniczenia zajmowanej przestrzeni.

Ciekawym rozwiązaniem może być model, od którego odpinamy samą gondolę, a cała rama pozostaje na korytarzu lub w samochodzie.

Dwa oddzielne wózki czy rozwiązanie łączone?

Sporo rodziców zastanawia się, czy zakup wózka 2 w 1 to dobre rozwiązanie. Trzeba dokładnie przemyśleć zakup takiego modelu, gdyż najczęściej konstrukcja sprawdza się jako gondola, a niekoniecznie jest zoptymalizowana do bycia spacerówką. Dlatego należy dokładnie sprawdzić oba ustawienia, zanim podejmiemy decyzję.

Największą zaletą takiego produktu jest zazwyczaj aspekt czysto finansowy. Kupujemy jeden wózek, z którego możemy korzystać przez dłuższy czas.

Nowy czy używany pierwszy wózek dla dziecka?

Innym sposobem na wprowadzenie oszczędności podczas zakupu wózka może być nabycie modelu używanego. Dzięki temu wydajemy mniej, a produkty roczne lub dwuletnie tak naprawdę mogą nawet nie nosić śladów wcześniejszego użytkowania. Dzieci przecież dość szybko wyrastają z gondoli. Nie jest ona zazwyczaj zbyt mocno eksploatowana. Warto zatem rozejrzeć się, czy nie znajdziemy w sąsiedztwie ciekawego wózka na sprzedaż.

Wózek dla dziecka – wygoda dla malucha i rodziców

Zakup wózka, podczas którego uwzględniamy tylko jego walory estetyczne, nigdy nie prowadzi do niczego dobrego.

Trzeba uwzględnić szereg elementów, żeby później nie męczyć się z nieporęcznym wózkiem przez długie miesiące. Koniecznie trzeba zwracać uwagę na komfort i bezpieczeństwo malucha. Nie można także zapominać o wygodzie rodzica, który będzie ten wózek nieustannie pchał lub ciągnął, stając się drugim kluczowym użytkownikiem pojazdu.

Stawiajmy na proste rozwiązania, dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb lub możliwości, trwałe i praktyczne, a dzięki temu każdy spacer będzie prawdziwą przyjemnością.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge