Uncategorized

Elementarz początkującej blogerki

Od pewnego czasu blogi stały się wyznacznikiem współczesności. Każdy, niezależnie od zawodu, pragnie prowadzić własną stronę, na której chętnie podzieli się swoimi wrażeniami, opowie ciekawą historię czy napisze recenzję otrzymanego w prezencie produktu. Niemniej jednak oczekiwania kontra rzeczywistość zupełnie ze sobą nie współgrają. Co, jeśli nadal pragniesz założyć własnego bloga? W artykule podpowiadamy, jak osiągnąć sukces w wirtualnej przestrzeni!

Jak dobierać właściwe słowa?

Prowadzenie bloga często kojarzone jest z pisaniem własnych wywodów. Masz wrażenie, że większość osób po prostu siada i pisze to, co aktualnie w duszy im gra. Dzielą się swoimi przeżyciami, używają mocno nacechowanych słów, określają dane atrybuty pięknymi przymiotnikami. Niemniej jednak okazuje się, że pisanie wpisów, wcale nie należy do najłatwiejszych. Aby stworzyć angażujący wpis, należy poświęcić mu dużo czasu – wykorzystać każdą wolną minutę. Każde słowo powinno być odpowiednio dobrane, brać pod uwagę wrażliwość i szczerość komponowanych zdań.

Temat, który aktualnie poruszasz, również powinien być Twoim konikiem. Nie warto podejmować się opisu wydarzeń lub zaistniałych sytuacji, jeśli nie potrafisz w sposób konkretny, acz wyważony podzielić się swoim zdaniem i zdobytą na ten temat wiedzą.

Jak zaistnieć?

Wiele osób twierdzi, iż to regularność jest kluczem do sukcesu. To prawda, ponieważ systematyczne przypominanie o sobie czytelnikom to fundamentalny czynnik, dzięki któremu możesz stworzyć silne więzi – nawet jeśli są wirtualne. Niemniej jednak warto sobie pomagać – korzystanie z platformy WhitePress, szukanie innych blogów, które chętnie podejmą współpracę, komentowanie postów innych blogerów – także przyczynią się do poszerzenia grona odbiorców.

Pierwsze koty za płoty

Jeśli na blogu pojawiło się już kilkanaście postów, nie bój się drążyć dziury w skale. Zwróć uwagę na artykuły, które cieszą się największą popularnością. Zauważ, dlaczego tak się stało – czy to był dobry wpis pod względem merytorycznym, czy może poruszałaś aktualne wydarzenia, które w pewien sposób wpłynęły również na Ciebie?

To samo dotyczy interakcji pomiędzy czytelnikami – dokładnie analizuj komentarze, sama odpowiadaj w sposób obszerny. Dzięki temu osoba zasiadająca po drugiej stronie wirtualnego świata będzie kontynuować owocną dyskusję. Może razem dojdziecie do ciekawych wniosków, które przyczynią się do powstania kolejnych równie popularnych i inspirujących artykułów?

Planuj i myśl z wyprzedzeniem

Warto wykorzystywać  wenę – jeśli jesteś czymś zainspirowana, spróbuj zapisywać swoje pomysły w notatniku. Dzięki temu nic Ci nie umknie – wręcz przeciwnie, gdy przyjdzie gorszy dzień, zapał i chęci do dalszego pisania opadną, będziesz mogła wykorzystać temat, który wcześniej zapisałaś. W związku z tym warto pisać również na zaś. Codzienne obowiązki mogą przytłoczyć, dlatego też pisanie artykułów, gdy jesteś zmęczona, nie jest dobrym rozwiązaniem. Posty zaplanowane z wyprzedzeniem chętnie wybawią Cię z opresji. Dzięki temu pokażesz swoim czytelnikom, iż cały czas o nich pamiętasz, jesteś systematyczna i rzetelna. Takie cechy u blogera to złoty środek do osiągnięcia sukcesu!

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge