Dziecko

Dziecięce meble – uniwersalne, funkcjonalne, stylowe

Dziecięce meble to jeden z najważniejszych elementów wystroju królestwa każdej pociechy. Muszą być ładne, estetyczne, w pełni funkcjonalne i dopasowane do jej wieku. Warto postawić też na ich uniwersalność, by nie było potrzeby ich wymiany po niedługim czasie od zakupu na nowe, kiedy nagle okaże się, że są już dla naszego dziecka za małe lub zbyt dziecinne.

Pokój dziecięcy jest jednym z najszybciej i najczęściej zmieniających się wnętrz w naszych domach. Wynika to przede wszystkim z tego, że nasze dzieci dorastają bardzo szybko, a ich gusta i upodobania zmieniają się równie szybko, co ich wiek.

Czy zatem warto inwestować w typowe dziecięce mebelki z dekoracyjnymi motywami z bajek?

Ja długo biłam się z myślami, jak udekorować pokój mojego szkraba, by był funkcjonalny i spełniał oczekiwania dziecka zarazem. Dziecięce mebelki z motywami z misiami, konikami itp. wydawały mi się o tyle mało praktyczne, że dziecku taki motyw może przestać się podobać równie szybko, jak zaczął. Wystarczy, że na ekrany kin lub telewizorów wejdzie nowa, ciekawa bajka z innych dziecięcym bohaterem. I co wtedy?

Moim zdaniem zdecydowanie lepszym pomysłem było urządzenie pokoju przy pomocy dziecięcych mebli, które jednak będą znacznie bardziej uniwersalne. Dzięki temu łatwiej można uniknąć częstej, kosztownej wymiany umeblowania pokoju dla dzieci.

Uniwersalne dziecięce meble

Uniwersalne dziecięce meble to takie, które równie dobrze możesz wstawić do pokoju niemowlaka, jak i nastolatka. Choć wiadome jest, że każdy z tych pokoi w szczegółach wyglądał będzie zupełnie inaczej, to jednak rodzaj umeblowania może pozostać taki sam. Konieczne będzie jedynie dobranie takich elementów kolekcji, które lepiej sprawdzą w przypadku każdej grupy wiekowej dzieci. Przykładem uniwersalnych mebli są bellamy meble. W ich kolekcji znajduje się wiele różnorodnych elementów, które mogą być dowolnie komponowane i zestawiane. W ten sposób, przy pomocy jednej kolekcji będziesz w stanie stworzyć wiele wnętrz, pozostających w jednym stylu, ale wyposażonych w odmienne elementy. Właśnie takie rozwiązanie wydawało mi się najbardziej atrakcyjne. Decydując się na meble z serii Bellamy, nie musiałam obawiać się już konieczności wymiany wszystkich mebli wraz z wejściem dziecka w kolejny etap rozwoju i starszy wiek. Wtedy wystarczyło wymienić 1 -2 elementy, ewentualnie dostawić kolejny i znów pokój był w pełni funkcjonalny. W ten właśnie sposób pokój niemowlaka można z łatwością przekształcić w pokój dla przedszkolaka, a ten z kolej w pokój dla ucznia, a potem nastolatka.

Wszystko dzięki Bellamy

Mój zachwyt Bellamy wynika nie tylko z tego, że meble z tej kolekcji zaoszczędziły mi sporych wydatków przy dostosowywaniu pokoju dziecka do jego wieku, a także z tego, że meble są naprawdę ładne i bardzo funkcjonalne. W kolekcji zaleźć można niemal każdy element, jaki można sobie wyobrazić. Od łóżeczek dla niemowląt po łóżka o rozmiarach 90 x 200 cm; od przewijaków dla niemowląt, po komody regały i półki; od skrzyń na zabawki, po biurka, kołyski i szafy. My na razie jesteśmy na etapie dopasowywania pokoju przedszkolaka, dla dziecka, które wchodzi w wiek szkolny. Dzięki dostępności wielu różnych elementów, dziecięce meble Bellamy dają nam szereg różnych możliwości wyposażenia wnętrza nawet w tym jednym przypadku.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge