Zdrowie

Dieta Tombaka – oczyszczanie i odchudzanie

Dieta Tombaka łączy w sobie cechy diet odchudzających oraz oczyszczających. To dieta polegająca na niełączeniu ze sobą pewnych grup składników, podczas jednego posiłku. Wzbudza kontrowersje, ale i tak nie traci na popularności. Na czym polega, jaką ją stosować i na jakie efekty można liczyć?

Dieta Tombaka – podstawowe zasady

Jeśli zmagamy się z bólami głowy, zaparciami, ciąży na nas nadmiar stresu, to organizm zaczyna coraz bardziej szwankować. Poza tym mówimy o dolegliwościach, które w życiu codziennym stają się naprawdę uciążliwe i potrafią zaburzyć normalne funkcjonowanie. Dieta Tombaka to zastosowanie naturalnych i prostych metod, które mają na celu dać szansę na uporanie się z powyższymi przypadłościami.

Jest to dieta niełączenia, która polega na tym, by nie łączyć ze sobą białek oraz węglowodanów. Obydwie grupy produktów mogą jednak występować podczas jednego posiłku, tuż obok produktów neutralnych, czyli tłuszczów i tzw. produktów „żywych” – smalcu, masła, oleju. Włącza się w to także warzywa poza ziemniakami, bo te zawierają węglowodany.

Dieta Tombaka zabrania kolejno łączenia produktów z poszczególnych grup. Oznacza to, że zawsze oddzielnie będziemy spożywać białka różnego rodzaju. Poza tym produkty, w których gości białko, najlepiej jest spożywać nie później niż 2 godziny przed snem. Nie miesza się także różnych rodzajów węglowodanów.

Zalecenia dietetyczne

Dieta Tombaka „lubi” się z kaszami, które z powodzeniem mogą znaleźć miejsce w codziennym jadłospisie. Najlepiej sprawdzają się kasze: gryczana, kukurydziana, jęczmienna, pszenna oraz jaglana. Ponadto spożywa się ryż. Tombak stawia na to, by w całodniowym jadłospisie kasze lub ryż stanowiły nawet 1/3 wszystkich posiłków.

Poza tym warzywa i to najlepiej w pięciu kolorach. Sałatki warzywne przyrządzane z kapusty, buraków, pietruszki, kopru czy marchwi. Takie sałatki mają być spożywane przed posiłkami węglowodanowymi i obfitującymi w białko, by ułatwić późniejsze trawienie.

Utrata wagi

Jadłospis ten ma na celu przede wszystkim wspomóc oczyszczanie organizmu. Chodzi o to, by pozbyć się nagromadzonych mas kałowych, które wedle Tombaka, mogą przysparzać nawet 7-15 dodatkowych kilogramów. Po ich usunięciu dochodzi do poprawy funkcjonowania między innymi układu pokarmowego. To etap, w którym zaczynają znikać nielubiane fałdki tłuszczu.

Dieta zatem przede wszystkim zwalcza nagromadzone toksyny, te w formie mas kałowych. Oczyszcza skutecznie, a w późniejszym etapie sprzyja odchudzaniu. To dlatego mówi się o tym, iż jest to dieta i oczyszczająca, i odchudzająca.

Na koniec ważny element w omawianej diecie, czyli… lewatywy. One również mają wspomóc usuwanie nagromadzonych złogów kałowych. Jednak osoby, które nie mają problemu z wypróżnianiem, nie powinny z nich korzystać, bo paradoksalnie dochodzi do rozleniwienia jelit.

Dieta Tombaka to tak naprawdę kilka propozycji jadłospisów oczyszczających i dających możliwość zrzucenia zbędnych kilogramów. Wybór należy do nas.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge