Zdrowie

Dieta pudełkowa – pomoc w zmianie nawyków żywieniowych

Zmiana nawyków żywieniowych nie następuje zwykle w jeden dzień, ani też w miesiąc. To stopniowy proces, przez który zwyczajnie trzeba przejść. Rzucanie się na głęboką wodę i postanowienia, by radykalnie zmienić swój sposób żywienia dosłownie z godziny na godzinę, nigdy nie przynoszą pożądanych efektów. W trwałej, bezpiecznej, a przede wszystkim skutecznej zmianie nawyków żywieniowych, wspomóc nas może dieta pudełkowa. W jaki sposób?

Zdrowe znaczy smaczne i apetyczne

Zdrowe jedzenie wywołuje w nas ambiwalentne uczucia. Z jednej strony chcemy bowiem, by w naszej codziennej diecie znalazło się miejsce na zdecydowanie większą ilość warzyw, owoców, pełnowartościowych produktów, z drugiej zaś, szpinak, soja, produkty preparowane na parze, zdają się być niesmaczne, a przy tym potrawa nieodpowiednio przyrządzona, nie zachęca nawet swoim wyglądem. „Nieodpowiednio” to jednak klucz w tych rozważaniach. Okazuje się bowiem, że zdrowe, niskokaloryczne, a przy tym pełne wartości odżywczych posiłki, z powodzeniem mogą być kolorowe, pachnące, a przede wszystkim smaczne.

Wszystko jest kwestią przygotowania, połączenia właściwych składników, zastosowania przypraw, które wydobywają głębię smaku. Trzeba jednak wiedzieć, w jaki sposób to robić i tu z pomocą przybywa oferta firm cateringowych, czyli coraz bardziej popularna dieta pudełkowa. Jej planowaniem, ułożeniem jadłospisu, gotowaniem i właściwym komponowaniem poszczególnych produktów, zajmują się osoby posiadające wiedzę teoretyczną oraz praktyczną. Można zatem liczyć na posiłki, które nie tylko wspomogą w szerokim tego słowa znaczeniu, funkcjonowanie całego organizmu, ale i podbiją kubki smakowe nawet najbardziej wymagających.

Zaczynamy zmiany!

Gdy dotąd nasz jadłospis obfitował w większą liczbę kalorii niż naprawdę ich potrzebowaliśmy, żywiliśmy się żywnością wysoko przetworzoną, a w posiłkach nie brakowało fast foodów i dosładzanych napojów, rezygnacja z tego wszystkiego z dnia na dzień, może się źle skończyć. Zwyczajnie brak nam sił, motywacji i chęci, by uporać się z pragnieniem sięgnięcia po coś z dotychczasowego menu. Dzięki diecie pudełkowej pozbycie się złych nawyków żywieniowych jest jednak nie tylko możliwe, ale i następuje bez nagłych, niekorzystnych zmian w organizmie.

Jak to się dzieje? Dieta pudełkowa to całodniowe posiłki dostarczane wprost pod wskazany adres. Pierwszy plus, czyli brak konieczności samodzielnego gotowania, przeliczania kalorii i zastanawiania się, co wolno, a czego nie. Rzecz druga tyczy się zaś tego, że jadłospis ułożony pod okiem profesjonalistów oznacza dostarczanie tak wielu wartościowych produktów, że organizm przestaje zmagać się z niedoborami, ale i zyskuje na właściwej liczbie kalorii. Mijają zatem zachcianki na niezdrowe jedzenie czy słodkości, a poza tym mamy energii znacznie więcej niż zwykle. To tylko i wyłącznie pozytywne zmiany, które sprawiają, że bardzo szybko pozbywamy się myśli, by wrócić do dawnego jadłospisu.

Zmiana nawyków żywieniowych może zatem obyć się „bez bólu”, gwarantując nam również przyjemność z jedzenia.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge