Dom

Designerskie lampy podłogowe naprzeciw klasycznym wykonaniom

Aktualne trendy wnętrzarskie zdecydowanie idą w kierunku minimalizmu, surowości oraz niecodziennych wykonań. Nie inaczej jest w przypadku oświetlenia. Oczywiście bez problemu zakupimy klasyczne wykonania, ale to właśnie designerskie projekty górują na rynku. Jak je dobrać do swoich wnętrz? Znalezienie równowagi pomiędzy ciekawym designem a spójną aranżacją nie jest łatwym zadaniem. Możliwym jednakże do wykonania.

Design w połączeniu z tradycyjną aranżacją

Klasyczne i tradycyjne aranżacje, a nawet wnętrza w stylu vintage, niekoniecznie muszą trzymać się jednolitych elementów, by były spójne i ciekawe. Pośród tych najbardziej designerskich wykonań lamp podłogowych można znaleźć konstrukcje, które nieco ożywią aranżacje nawiązujące do dawnych lat.

Aktualna moda na nowoczesne lampy podłogowe opiera się na bazie, w postaci standardowej konstrukcji. Podstawa i nóżka, na której umieszczony jest klosz lub abażur czy też nawet kilka źródeł światła. Różnica polega na modyfikacji zastosowanych materiałów. Zmianie detali. Tym znanym od dawna konstrukcjom nadano nowego wyglądu. Stąd designerskie lampy podłogowe z powodzeniem można dopasować do każdej aranżacji, nie tylko współczesnej.

Dzisiejsze minimalistyczne i surowe wnętrza niekiedy są zbyt zimne i nieprzyjazne w odbiorze. Choć piękne, gustowne i luksusowe, nie zawsze zachęcają do pozostania w nich na dłużej. Rola oświetlenia w takim wypadku jest ogromną. Nowoczesna lampa podłogowa wbrew pozorom może ocieplić współczesną przestrzeń. Wystarczy dobrać klosz o geometrycznym kształcie, łagodnych obrzeżach, w stonowanych barwach. O jednym bądź kilku źródłach światła, które zostaną skierowane w różne strony. Zyskamy na połączeniu designerskiej lampy wraz ze spójną, ale zdecydowanie bardziej przyjazną aranżacją.

W banalnych wnętrzach można pozwolić sobie na nieco więcej fantazji. Wybierając lampy podłogowe o niespotykanych kształtach. Dużym uznaniem cieszą się wykonania nawiązujące do industrialnego stylu. Projekty wpisujące się w specyficzne i charakterystyczne lofty.

Wyważenie pośród krzykliwego wnętrza

Nowoczesna lampa podłogowa jest w stanie odmienić i wyważyć aranżację, która ze względu na liczbę dodatków, ozdób i elementów wyposażenia, stała się krzykliwą. Dzieje się tak, ponieważ konstrukcja, na której bazują nawet najbardziej unikalne lampy, w swoim charakterze jest prostą. Stonowaną i spokojną.

Unikalne pomysły nie tylko w salonach

Design może zagościć nawet w kuchni. Lampa podłogowa oświetlająca stół zamiast lampy wiszącej, sprawdza się doskonale. I wprowadza kameralną atmosferę, bowiem oświetla tylko wybrane fragmenty powierzchni.

W przedpokoju, miejscu pracy czy pokoju dziecięcym. Fantazyjne konstrukcje lamp podłogowych to interesująca alternatywa, która zaczyna być doceniana. Klasyczne wykonania możemy pozostawić, gdy zależy nam na tworzeniu oświetlenia centralnego. W przypadku dodatkowego czy dekoracyjnego, designerskie lampy podłogowe sprawdzą się wyśmienicie. Tym bardziej, że ich elastyczność i jednocześnie dynamika, pozwalają na dopasowanie niezależnie od tworzonej aranżacji.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge