Czosnek leczy miażdżycę!
Zdrowie

Czosnek leczy miażdżycę!

Dobrze wszystkim znany i powszechnie stosowany w kuchni czosnek leczy miażdżycę. Powyższe stwierdzenie nie jest niczym niepopartą tezą, ale opiera się na wynikach wieloletnich badań i obserwacji. Stosowany dotychczas w medycynie naturalnej, coraz częściej przekonuje do siebie również świat medycyny akademickiej. Dziś nikt już nie ma wątpliwości, że czosnek leczy wiele chorób. Pozostaje jeszcze pytanie, czy w leczeniu niektórych z nich może całkowicie zastąpić preparaty farmakologiczne. 

Jak wskazują wyniki badań naukowych, ogromną rolę w leczeniu początkowego stadium miażdżycy może odgrywać czosnek. Z jego pomocą możliwe staje się zatrzymanie choroby, a w niektórych przypadkach nawet jej cofnięcie. Jednak aby efekty były tak spektakularne, konieczne jest jednoczesne prowadzenie zdrowego trybu życia. Aktywność fizyczna oraz odpowiednia dieta połączona z kuracją ziołową musi być stosowana regularnie i przez długi czas.

Przyczyny miażdżycy

 Wśród przyczyn miażdżycy wymienia się wiele czynników. Są to między innymi: zła dieta, brak aktywności fizycznej, stosowanie używek, stres, a także takie choroby jak cukrzyca i otyłość. Zauważono też, że większe ryzyko wstąpienia choroby jest u osób, u których odnotowano już w rodzinie przypadki zachorowań. Czynnik genetyczny ma tu więc istotne znaczenie.
W ostatnich latach pojawiły się też sensacyjne doniesienia, że w procesie powstawania choroby może uczestniczyć bakteria z grupy drobnoustrojów atypowych – Chlamydia pneumoniae. Prowadzone badanie nie pozwoliły jednak dotychczas na potwierdzenie tej hipotezy. Nie wiadomo też, jak Chlamydia miałaby wnikać do ognisk miażdżycowych. Podążając za danymi zawartymi w literaturze, można jednak wnioskować, że czosnek leczy miażdżycę poprzez swoje skuteczne przeciwdziałanie infekcjom Chlamydia pneumoniae.

W jaki sposób czosnek leczy?

Czosnek zawiera w sobie wiele związków siarkowych, będących produktami przemiany aminokwasów. Obecna wśród nich alliina rozpadając się, daje początek takim związkom jak:

  • ajoen – właściwości przeciwgrzybicze,
  • winyloditiinę – właściwości przeciwbakteryjne.

Oprócz nich czosnek hamuje też procegoesy starcze w organizmie oraz wykazuje właściwości przeciwbakteryjne. Jak czosnek leczy miażdżycę? Jego korzystne działanie zaznacza się poprzez obniżenie w organizmie całkowitego poziomu cholesterolu, a także LDL-cholesterolu (złego cholesterolu).  Jednocześnie odnotowuje się wzrost poziomu  HDL-cholesterolu (tzw. dobry cholesterol), a także obniżenie ciśnienia krwi oraz zmniejszenie stężenia trójglicerydów i fibrynogenu surowicy krwi.

Przyjmuje się już oficjalnie, że czosnek leczy miażdżycę, dlatego zaleca się jego spożywanie, zwłaszcza w okresie, kiedy postęp choroby nie jest jeszcze znaczny. O jego istotnej roli świadczy fakt, że przez Komisję Europejską zaliczony został w poczet środków przeciwmiażdżycowych. To z niego powstaje wiele środków farmakologicznych.

Jeśli zatem cierpisz z powodu miażdżycy, pamiętaj, że jednego z najlepszych leków dostarcza sama natura. Czosnek leczy i hamuje dalszy rozwój choroby.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge