Aloes - skuteczny sposób na zdrowie i urodę
Zdrowie

Aloes – skuteczny sposób na zdrowie i urodę

Czy aloes może mieć korzystny wpływ na organizm człowieka? Wiele wskazuje na to, że tak. Doniesienia o jego prozdrowotnych właściwościach pochodzą już ze starożytności. Także współczesne badania zdają się je potwierdzać. Warto jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach preparaty aloesowe powinny być stosowane ze szczególną ostrożnością, najlepiej po wcześniej konsultacji lekarskiej.

Aloes w sprzedaży uważany jest za suplement diety. Nie można go zatem traktować jak leku i mówić o możliwości wyleczenia z trapiących nas schorzeń. Jednak, jak potwierdzają prowadzone współcześnie badania naukowe, aloes, a dokładniej niektóre jego gatunki, jest bardzo bogaty w wartościowe dla ludzkiego organizmu związki. Co możemy w nim znaleźć?

Poznaj skład aloesu

Aloes blisko w 95% składa się z wody. Oprócz niej znajdziemy w roślinie miąższ aloesowy, który charakteryzuje się bogactwem substancji odżywczych i istotnych dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu związków. Aloes jest też wartościowym źródłem aminokwasów. W miąższu aloesowym występuje ich aż 18, z czego 8 to aminokwasy egzogenne, czyli takie, których organizm ludzki nie jest w stanie wytworzyć samodzielnie i musi przyjmować wraz z pożywieniem.

Oprócz aminokwasów aloes zawiera liczne mono i polisacharydy, minerały, witaminy, a także enzymy roślinne oraz niezwykle istotny związek – acemannan. Ten ostatni ma działanie antywirusowe, antybakteryjne i antygrzybiczne. Z kolei występujące w aloesie nienasycone kwasy tłuszczowe pozwalają na prawidłowe przyswajanie witamin A, D, E i K. Jakie minerały możemy w nim znaleźć? Wśród tych najważniejszych należy wymienić takie pierwiastki jak: wapń, siarka, żelazo, chrom, sód, magnez, cynk, potas, miedź, fosfor, mangan. Kolejnym ważnym związkiem, o którym warto wspomnieć, jest kwas salicylowy.

Aloes aloesowi nierówny

Warto pamiętać, że nie każdy dostępny na rynku suplement z zawartością aloesu jest równie wartościowy. Choć na niektórych umieszcza się informacje o tym, że produkt powstał z aloesu, w rzeczywistości składników pochodzących z tej rośliny jest tam bardzo niewiele. Jak zatem znaleźć taki suplement, który z czystym sumieniem będzie można polecać?

Aby mieć taką pewność, warto szukać produktów, których jakość została potwierdzona certyfikatem Międzynarodowej Rady Naukowej ds. Aloesu (ang. International Aloe Science Council – w skrócie IASC). Taki certyfikat posiada miąższ aloesowy Aloe Vera Forever Living Polska. Dlaczego certyfikat IASC ma takie znaczenie?

Jak już wspomniałam, nie każdy produkt aloesowy jest równie wartościowy pod względem jakości. Międzynarodowa Rada Naukowa ds. Aloesu powstała, by popularyzować wiedzę na temat aloesu oraz dbać o czystość i jakość powstających z niego produktów. W skład tej rady wchodzą plantatorzy, dystrybutorzy, sprzedawcy, a także lekarze, badacze i naukowcy.

Co istotne, uzyskanie certyfikatu wcale nie jest proste. Zanim zostanie przyznany, produkt poddawany jest wielu badaniom mającym potwierdzić jego jakość. Co więcej, certyfikat przyznawany jest tylko na rok, a po tym okresie – jeśli producentowi zależy na możliwości dalszego umieszczana znaku jakości na etykiecie – konieczne jest ponowne przeprowadzenie badań. Na tym jednak nie koniec, ponieważ nawet po przyznaniu certyfikatu Międzynarodowa Rada Naukowa ds. Aloesu może co jakiś czas zlecać kontrolne badanie jakości i czystości aloesu zawartego w wyróżnionym produkcie.

Dlatego decydując się na przyjmowanie suplementu z aloesem, najlepiej wybierać ten, który uzyskał aprobatę IASC.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge